Liverpool FC - Manchester City na Expektu

August 27, 2012 by Zdenek
Filed under: Expekt, Sázení 

Druhé kolo Premier League přinese fanouškům po celém světě jeden velký šlágr. Na Anfield Road přijede obhájce titulu a penězi napumpovaný Manchester City. Výkop utkání je v 17 hodin.

První kolo anglické ligy přineslo hned několik zajímavých výsledků. Swansea vyplenila Queens Park 5:0, Fulham doma rozdrtil Norwich stejným výsledkem. Největší šok však zažil stadion The Hawthorns. West Bromwich Albion zde deklasoval Liverpool 3:0. Byl to souboj dvou nových manažerů na lavičkách obou mužstev. Pro Steva Clarka, trenéra domácích, to byl vůbec první zápas v pozici hlavního kouče v Premier League. Jeho svěřenci mu přichystali to nejlepší možné přivítání, když celý zápas kontrolovali hru a proměňovali šance. Jednou se trefil také Romelo Lukaku, který je v klubu na hostování z Chelsea, kde právě Clarke působil v mnoha různých rolích, od kustoda až po trenéra mládeže. Hostujícímu debutantovi na lavičce Brendanu Rodgersovi tak premiéra hodně ztrpkla. Po nevydařeném zápase tak začalo vedení slavného Liverpoolu jednat. Z Realu Madrid získalo na roční hostování nevyužitého Nuri Sahina, který po příchodu do královského klubu z Dortmundu spíše paběrkoval, a tak vzal za vděk nabídce z Anglie. 23letý Turek by měl spolu s ikonou klubu Gerradem vytvořit kreativní střed zálohy, která by měla zásobovat těmi správnými míči útočníky Suareze s Borinim.

Manchester City začal novou sezónu přesně stejně, jako skončil tu minulou. Alespoň co se týče průběhu zápasu. Loni vedl nad Queens Parkem 1:0, poté hosté skóre otočili, aby pak odjeli s prohrou 3:2. Ten samý osud potkal také prvního soupeře Citizens v novém ročníku Southampton. Trenéra Manciniho však postihla hned ve 13. minutě katastrofa. Nejlepší střelec Manchesteru Sergio Aguero zůstal po jednom ze soubojů na zemi s bolestivou grimasou a musel střídat. Původní podezření na přetržené kolenní vazy se naštěstí pro City nepotvrdilo, přesto však čeká malého Argentince měsíční pauza od fotbalu. Jeho místo by mohl zaujat Edin Džeko, který se trefil proti Southamptonu, nebo zlobivé dítě italské kopané Mario Balotelli. Kdo se určitě v bleděmodrém dresu nepředstaví, bude Adam Johnson. Rychlonohý křídelní záložník nebyl spokojen se zápasovým vytížením, a tak mu vedení klubu schválilo přestup do Sunderlandu.

Historická bilance vzájemných zápasů vyznívá jasně pro Liverpool, minulý ročník už ale ukázalo City svou sílu a v ligové sezóně doma Liverpool porazilo, z Anfield Road si odvezlo bod za remízu 1:1.

Registrujte se zde!

Comments

Tell me what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!