David Nalbandian - Juan Martin del Potro na Betsson

August 29, 2012 by Zdenek
Filed under: Betsson, Sázení 

První kolo US OPEN svede dohromady argentinského tenistu Juana Martina del Potra a jeho krajana Davida Nalbandiana. Kamarádský souboj má jasného favorita.

Juan Martin del Potro přijíždí na svůj nejoblíbenější grandslamový turnaj. Bylo to právě v New Yorku v roce 2009, když v pondělí ve tři hodiny ráno našeho času padl na kolena, upustil raketu a začal se oddávat neutichající radosti po finálové výhře proti Rogeru Federerovi. Byl to nádherný zápas, který zvedal všechny přítomné diváky na kurtu i u televizních obrazovek ze sedadel. Čtyři sety, které se odehrály ve strhujícím tempu, byli oba tenisté vyrovnanými soupeři a bojovali doslova o každý míček. V rozhodujícím pátém setu se stalo něco nevídaného. Federer, jako by nenašel recept na tvrdé údery Del Potra z forehandu, a dostal se do role statisty. Kolem Švýcara létal jeden vítězný úder za druhým a výsledek 6-2 pro Argentince byl ještě milosrdný.

Také letos má obrovitý Del Potro slušnou šanci na dlouhý postup turnajem. Bronzový medailista z Olympijských her se v druhé polovině sezóny dostal do slušné formy. Jeho dělový servis se na tvrdém povrchu ještě zvýrazní a drtivé údery z forehandu mohou být velmi účinnou zbraní i proti hráčům první světové pětky.

David Nalbandian také spoléhá na tvrdý servis. S přibývajícími léty však ztrácí svou někdejší jistotu v úderech. Dnes už 30letý tenista se propadl žebříčkem až na 45. místo a momentálně nepředvádí vůbec dobré výkony. Na americkém kontinentu odehrál všechny tři přípravné turnaje na US OPEN, ovšem dvakrát nepřešel ani přes první kolo, v Torontu i Cincinnati ho vyřadil Němec Haas, ve Winston Salemu prohrál ve svém druhém zápase s Ukrajincem Dolgopolovem hladce 2-0 na sety.

Sebevědomí mu však může dodat jeho vzájemná bilance s Del Potrem. Ze čtyř zápasů opanoval hned tři, při posledním setkání na pařížském turnaji Masters 2008 dokonce nadělil argentinskému kolegovi pověstného kanára.

Registrujte se zde!

Comments

Tell me what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!